Aktualności

Odpowie za kierowanie bez prawa jazdy. Zdecydowały minuty

Data publikacji 28.05.2024

Policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali 49-letnią kierującą audi, która przekroczyła dopuszczalną prędkość. Dzień wcześniej również jechała zbyt szybko i straciła uprawnienia do kierowania za przekroczenie limitu punktów karnych. Otrzymała wówczas pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy, uprawniające ją do kierowania przez 24 godziny. Wpadła kilka minut po upływie terminu ważności pokwitowania. Za popełnione wykroczenie odpowie teraz przed sądem.

W miniony piątek (24.05) około godz. 8.50 w Pęchcinie na ul. Płockiej policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierującą audi. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31 km/h. Za kierownicą auta siedziała 49-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Mundurowi w policyjnych bazach danych ustalili, że kobieta dzień wcześniej również „wpadła” za zbyt szybką jazdę na terenie sąsiedniego powiatu. Podczas tamtej kontroli straciła uprawnienia do kierowania, ponieważ przekroczyła limit 20 punktów karnych w okresie 1 roku od wydania prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 49-latka otrzymała od funkcjonariuszy pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy uprawniające do kierowania autem przez 24 godziny. Przez ciechanowskich policjantów została zatrzymana kilka minut po upływie ważności pokwitowania.

Teraz 49-latka za jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem. Za przekroczenie prędkości kobieta została ukarana mandatem karnym.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień policjant obligatoryjnie w każdym przypadku przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30000 złotych. Obowiązkowo orzekany jest też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Autor: asp. Magda Zarembska/

Powrót na górę strony