Aktualności

"Bezpieczne Wakacje 2024" i "Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie"

Data publikacji 20.06.2024

Ciechanowscy policjanci włączyli się w akcję ,,Bezpieczne Wakacje 2024” zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Działania skierowane były do osób wypoczywających nad wodą. Dla uczestników wydarzenia zorganizowane zostały pokazy ewakuacji osób tonących oraz szkolenia z pierwszej pomocy. Była to również okazja do przypomnienia podstawowych zasad przebywania i bezpiecznego zachowania się nad wodą. Był to również Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie uczestniczyli w akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Bezpieczne wakacje 2024” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie na kąpielisku miejskim Krubin. Głównym celem wydarzenia było przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W organizację przedsięwzięcia włączyli się: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Oddział Regionalny PCK w Ciechanowie oraz WORD w Ciechanowie. Dla uczestników wydarzenia zorganizowane zostały pokazy ewakuacji osób tonących oraz szkolenia z pierwszej pomocy. Była to również okazja do przypomnienia podstawowych zasad przebywania i bezpiecznego zachowania się nad wodą. Poszczególne instytucje przygotowały stanowiska, na których każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach. W akcję włączyli się wypoczywający na kąpielisku Krubin, a także dzieci z półkolonii zorganizowanych przez PCK, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie oraz przedszkolaki.

Funkcjonariusze z ciechanowskiej Policji, w ramach akcji MSWiA „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… nad wodą”, informowali o bezpiecznych zachowaniach podczas letniego wypoczynku. Zwracali uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno podczas letnich kąpieli, ale również w czasie poruszania się po drogach, jak i w kontaktach z osobami obcymi. Był to również „Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie” osoby zainteresowane służbą w policji mogły dowiedzieć się o zasadach rekrutacji a także poznać tajniki służby w Policji.  

Woda to nie tylko rekreacja i wypoczynek, to także ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Wypoczywając pamiętajmy, żeby korzystać z miejsc do tego wyznaczonych i odpowiednio zabezpieczonych i strzeżonych.

Życzymy wszystkim, aby wakacje były tak szczęśliwe i bezpieczne jak wczorajsze pokazy na kąpielisku miejskim Krubin!

zdj. Starostwo Powiatowe Policji w Ciechanowie

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony