Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzania drogowego z udziałem osoby pieszej. 39-letni kierujący toyotą potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany 55-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pamiętajmy! Piesi to grupa użytkowników dróg, która podczas zdarzenia drogowego jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego zwiększmy ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.
Dodano: 09.10.2023 -
Oszuści wykorzystują różne sposoby wyłudzenia pieniędzy. Obok oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek” pojawiają się także oszustwa „na opał”. Ofiarą takiego nieuczciwego działania padł 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który stracił zaliczkę wpłaconą na poczet zamówionego drewna opałowego. Apelujemy o rozwagę podczas internetowych zakupów. Rozsądek, ograniczone zaufanie i niepodejmowanie pochopnych decyzji mogą ustrzec nas przed utratą pieniędzy.
Dodano: 09.10.2023 -
Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu kierowcy ciężarowego mercedesa, który nie rejestrował za pomocą tachografu informacji czasu pracy kierowcy. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 000 zł. Ponadto kontrola wykazała, że zarówno ciągnik siodłowy, jak i naczepa nie posiadają aktualnego badania technicznego, a termin ważności legalizacji tachografu dawno minął.
Dodano: 09.10.2023 -
Każdego dnia drogi garnizonu mazowieckiego patrolowane są przez policjantów z mazowieckiej grupy SPEED. Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, za pomocą których mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierujących. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” we wrześni skontrolowali 4677 pojazdów. Ujawnili 3954 wykroczenia, zatrzymali 36 praw jazdy i 172 dowody rejestracyjne.
Dodano: 09.10.2023