Aktualności
Rozmiar czcionki
-
NOŚ ODBLASKI – BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE
Słaba widoczność spowodowana wcześnie zapadającym zmrokiem powoduje, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego policjanci przypominają, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od dobrej widoczności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o bezpieczeństwo swoje, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym.
Dodano: 03.11.2023 -
Podejrzany o znęcanie, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy 62-latek objęty policyjnym dozorem
Ciechanowscy policjanci zatrzymali 62-latka, który podejrzany jest o stosowanie przemocy psychicznej wobec swojej żony i córki. Mężczyzna podczas wykonywanych czynności znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Decyzją prokuratora wobec 62-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Dodano: 03.11.2023 -
Policyjne działania "Wszystkich Świętych" - podsumowanie
Tegoroczne policyjne działania związane z okresem Wszystkich Świętych trwały od 31 października do 2 listopada. Przez ten czas na mazowieckich drogach doszło do 18 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 18 zostało rannych. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę 36 nietrzeźwym kierującym. Policjanci garnizonu mazowieckiego w tym czasie czuwali nad bezpieczeństwem, wykorzystując do tego m.in. drony i system mobilnych kamer oraz videorejsetratory. Pomimo starań policjantów, których w okołoświątecznych działaniach wspierali żołnierze, nie uniknęliśmy tragicznych i niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Chwile nieuwagi wystarczyły, aby dzieci i osoby starsze się zagubiły.
Dodano: 03.11.2023