Gostynińscy policjanci apelują o ostrożność – gwałtowne zmiany pogody i żółty alert burzowy
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z gwałtownymi zmianami pogodowymi prognozowanymi na dzisiejsze popołudnie i wieczór.
Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dla powiatu gostynińskiego wydano żółty alert burzowy. Prognozy przewidują wystąpienie burz z piorunami, którym towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu, porywy wiatru, a miejscami również opady gradu. Zjawiska te spodziewane są od godziny 13:00 i mogą utrzymywać się aż do godzin nocnych.
W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, gostynińscy funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Mokra nawierzchnia, ograniczona widoczność i podmuchy wiatru mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Kierowco pamiętaj o zwiększeniu odstępów między pojazdami, unikanie gwałtownych manewrów i zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.
Równocześnie apelujemy do mieszkańców o zabezpieczenie mienia, zwłaszcza przedmiotów znajdujących się na balkonach, tarasach i podwórkach, które mogą zostać porwane przez wiatr.
Warto również zaparkować pojazdy z dala od drzew i innych elementów, które mogą ulec uszkodzeniu.
W przypadku wystąpienia niebezpiecznych sytuacji prosimy o niezwłoczny kontakt z numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z Policją 997.
Autor: mł. asp. Paweł Klimek