Zmiana na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie
W czwartek, 7 sierpnia 2025 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie odbyła się uroczystość związana z zakończeniem służby przez dotychczasowego I Zastępcę Komendanta – młodszego inspektora Roberta Kopra. Po wieloletniej, pełnej zaangażowania pracy w formacjach policyjnych, obejmie nowe obowiązki w dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.
Mł. insp. Robert Koper wstąpił w szeregi Policji w 1994 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Przez lata zdobywał doświadczenie w pionie kryminalnym i prewencyjnym, obejmując stanowiska kierownicze m.in. jako Kierownik Posterunku Policji w Wyszogrodzie, Zastępca Naczelnika Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego oraz Naczelnik Wydziału Prewencji w Płocku. Od 2019 roku pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie.
W uroczystości pożegnalnej uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących instytucji i służb, a także policjanci i pracownicy cywilni.
Podczas spotkania oficjalnie powitano nowego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie – komisarza Adama Modzelewicza, dotychczas pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Funkcjonariusz rozpoczął karierę w 2011 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Policji w Szczytnie. Zdobywał doświadczenie m.in. w pionie kryminalnym, pracując także w Centralnym Biurze Śledczym Policji.
Nowemu Zastępcy życzono wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pełnionej funkcji oraz owocnej współpracy z lokalną społecznością i samorządem.
Autor: mł asp. Paweł Klimek