Kolejne zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Kolejne zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 01.09.2020

Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących samochodami przekracza dozwoloną prędkość. W miniony piątek gostynińscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy który jechał z prędkością 101km/h.

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. W miniony piątek gostynińscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu peugeotem. 60- latek w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 101km/h.  Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W tym czasie nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadnie na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

 

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska

Powrót na górę strony