Razem zadbajmy o bezpieczną drogę do szkoły - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Razem zadbajmy o bezpieczną drogę do szkoły

Data publikacji 02.09.2020

Rozpoczął się długo wyczekiwany rok szkolny. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie będą prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych bezpośrednio w rejonach szkół.

Już od dzisiaj gostynińscy policjanci bacznie przyglądać się będą wszystkim użytkownikom dróg w pobliżu szkół i placówek szkolno-wychowawczych. Zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych przez pieszych, a wśród kierujących na stan ich trzeźwości, przekraczanie dozwolonej prędkości, obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa i przede wszystkim czy dzieci przewożone są w fotelikach samochodowych. Tak naprawdę swoje działania policjanci KPP w Gostyninie rozpoczęli już dużo wcześniej od sprawdzania stanu technicznego znaków drogowych i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w rejonach szkół. Policja oczekuje również na spostrzeżenia i informacje od mieszkańców o dostrzeżonych nieprawidłowościach w oznakowaniu w tych rejonach.

Ponadto gostynińscy policjanci w ramach działań pn. „Gimbus” rozpoczęli kontrole autobusów szkolnych. Kontroler mają na celu sprawdzenie stanu technicznego autobusów w celu wyeliminowania z ruchu  niesprawnych pojazdów.

 

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska

Powrót na górę strony