Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 03.09.2020

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła coroczna akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W okresie od 1 do11 września, głównie w rejonie szkół, gostynińscy policjanci będą podejmować wzmożone działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli.

Dzisiaj gostynińscy policjanci  w rejonach szkół szczególną uwagę zwracali na  podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, głównie przechodzenia przez jezdnię, ale także na prawidłowe zatrzymywanie się pojazdów, tak aby nie ograniczać widoczności dla innych kierujących i pieszych, przechodzących przez jezdnię. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Policjanci przypominali że dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Kierowco pamiętaj! W rejonach szkół zachowuj szczególną ostrożność, unikaj wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

 

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska

Powrót na górę strony