Kierowco! Nie polujemy na zebrach - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach

Data publikacji 09.09.2020

Dzisiaj gostynińscy policjanci ponownie zainaugurowali akcję „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

Przejście dla pieszych to powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczona do przechodzenia przez pieszych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowym. Pieszy przekraczając jezdnie,  znajdujący się na przejściu dla pieszych powinien być całkowicie bezpieczny.  Uczestnicy ruchu drogowego bardzo często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Pamiętajmy, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków drogowych to główne przyczyny wypadków drogowych.

Gostynińscy policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” realizują kampanie pn. „Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Policjanci w rejonach szkół uświadamiają uczestników ruchu drogowego jakie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego.

 

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska

 
 
Powrót na górę strony