Bezpieczna jazda w ramach akcji Road Fasety Days - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Bezpieczna jazda w ramach akcji Road Fasety Days

Data publikacji 21.09.2020

Policjanci powiatu gostynińskiego podsumowali piątkowe działania pn. „Road Fasety Days”. Funkcjonariusze w trakcie działań szczególny nacisk kładli na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego, będących głównymi przyczynami wypadków śmiertelnych, a w szczególności: przekraczanie dozwolonych prędkości, kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu oraz sprawdzali stan techniczny pojazdów.

W piątek przez całą dobę w krajach europejskich, Policja prowadziła działania pod nazwą „Road Fasety Days” znane wcześniej jako „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach" (European Day Without A Road Death – EDWARD). Akcja promowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Gostynińscy policjanci skupili się na kontrolowaniu kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, która jest główna przyczyną zdarzeń drogowych. Mundurowi ujawnili łącznie 19 takich wykroczeń.

Bardzo ważnym elementem piątkowych działań była edukacja, by podnosić świadomość ludzi o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze. Policjanci apelowali o ostrożną i rozważną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz prawidłowe zachowanie wobec pieszych.

Przypominamy - nadmierna prędkość jest jednym z głównych problemów bezpieczeństwa na drogach. Zawsze dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi.

 

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska

 
 
Powrót na górę strony