Razem zadbajmy o bezpieczną drogę do szkoły - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Razem zadbajmy o bezpieczną drogę do szkoły

Data publikacji 08.09.2021

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie będą prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych bezpośrednio w rejonach szkół.

Gostynińscy policjanci bacznie przyglądać się będą wszystkim użytkownikom dróg w pobliżu szkół i placówek szkolno-wychowawczych. Zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych przez pieszych, a wśród kierujących na stan ich trzeźwości, przekraczanie dozwolonej prędkości, obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa i przede wszystkim czy dzieci przewożone są w fotelikach samochodowych. Tak naprawdę swoje  działania policjanci KPP w Gostyninie rozpoczęli już dużo wcześniej od sprawdzania stanu technicznego znaków drogowych i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w rejonach szkół. Policja oczekuje również na spostrzeżenia i informacje od mieszkańców o dostrzeżonych nieprawidłowościach w oznakowaniu w tych rejonach.

Ponadto gostynińscy policjanci rozpoczęli kontrole autobusów szkolnych. Kontroler mają na celu sprawdzenie stanu technicznego autobusów w celu wyeliminowania z ruchu  niesprawnych pojazdów.

 

Autor: podkom. Żaneta Kołodziejska - Basiewicz

Powrót na górę strony