Nietrzeźwy jechał całą szerokością drogi - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Nietrzeźwy jechał całą szerokością drogi

Data publikacji 21.09.2021

Postawą godna naśladowania wykazał się 44-letni mieszkaniec Płocka, który zajechał drogę jadącemu zygzakiem nietrzeźwemu kierowcy. Jak się okazało 57-letni mieszkaniec gminy Gostynin wsiadł „za kółko” mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyznę posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

W miniony piątek dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że w miejscowości Krzywie obywatel uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie od którego czuć było silną woń alkoholu. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że kierowca fordem jechał po jezdni zygzakiem. Takie zachowanie kierowcy zaniepokoiło 44-latka. Wyprzedził forda i zauważył, że kierujący zasypia za kierownicą forda. Obywatel bez wahania zajechał mu drogę uniemożliwiając kontynuację jazdy. Jednak gdy podszedł do samochodu wyczuł woń alkoholu. Mężczyzna natychmiast zabrały kluczyki od pojazdu udaremniając dalszą jazdę kierującemu.

57-latek miał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że mężczyzna posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Obywatelska postawa mieszkańca Płocka zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do tragedii. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Autor: podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz

Powrót na górę strony