Aktualności

Dzielnicowi i policyjne aplikacje na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Data publikacji 14.04.2017

Wypełnianie misji dzielnicowego wymaga utrzymania bliskiego kontaktu z mieszkańcami, ale również instytucjami, w obsługiwanym przez niego rejonie służbowym. W tym celu gostynińscy dzielnicowi promują aplikację „Moja Komenda” i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowy to tzw. policjant pierwszego kontaktu. Mieszkańcy mogą liczyć na jego pomoc w rozwiązywaniu drobnych, jak też bardzo poważnych problemów i miejscowych zagrożeń.

Przypominamy, że mieszkańcy mogą wyszukać swojego dzielnicowego poprzez aplikację „Moja Komenda”, która jest dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy wpisać adres zamieszkania, a aplikacja sama wyszuka dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem.

Dzielnicowi również w trakcie codziennych spotkań otrzymują od obywateli informacje o różnych zagrożeniach. Od września ubiegłego roku mieszkańcy mogą je również zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Wystarczy zaznaczyć punkt na Mapie i wybrać kategorię zagrożenia. Zgłoszenie jest natychmiast wysyłane Policji, a funkcjonariusze ze swojej strony podejmą szereg działań je eliminujących, tak aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Aktualnie gostynińscy dzielnicowi i policjanci ruchu drogowego rozdają ulotki, które przybliżą mieszkańcom opisane aplikacje. Mamy nadzieję, że ścisła współpraca mundurowych z lokalną społecznością przyniesie korzyść w postaci stałego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Powrót na górę strony