Aktualności

Gostynińscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał się targnąć na swoje życie

Data publikacji 04.10.2022

Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy 29-latek, który usiłował odebrać sobie życie został uratowany. Działanie policjantów uchroniło mieszkańca powiatu gostynińskiego od tragicznego w skutkach kroku.

W miniony weekend (01.10.2022 r.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie od ojca niedoszłego samobójcy, że jego syn będąc pod działaniem alkoholu wziął sznurek i poszedł na strych, gdzie chce odebrać sobie życie.Na miejsce policjanci pojawili się błyskawicznie. Po wejściu na strych zauważyli mężczyznę stojącego na kuchence gazowej z założoną pętlą na szyi. Funkcjonariusze podjęli próbę negocjacji. Po długich rozmowach mężczyzna zgodził się zdjąć sznurek z szyi a następnie dał się przekonać stróżom prawa do zejścia z kuchenki.  Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala. 

Gdyby nie dynamiczne, ale profesjonalne działanie gostynińskiego policjanta próba odebrania życia przez 29-latka mogła okazać się skuteczna.

Pamiętajmy - w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić  się o wsparcie w ciężkich chwilach. Nigdy nie jesteśmy sami w problemach.

 

Autor: sierż. szt. Paweł Klimek

Powrót na górę strony