Aktualności

Mężczyzna odpowie za kradzież karty bankomatowej, oraz kradzież z włamaniem na rachunek bankowy

Data publikacji 06.10.2022

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali 47 letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który dokonał kradzieży karty bankomatowej, a następnie używając karty wykonał wielokrotnych transakcji w sklepach na terenie miasta i gminy Gostynin.

W czwartek (29.09) do Komendy Powiatowej w Gostyninie zgłosiła się mieszkanka powiatu gostynińskiego, która poinformowała o kradzieży karty bankomatowej. Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Gostyninie w toku podjętych czynności ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży karty. Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. W trakcie wykonanych czynności policjanci ustalili, że sprawca dokonał wielokrotnych transakcji skradziona kartą w sklepach na terenie powiatu gostynińskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży karty oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe. 47 latek za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Policja przypomina !!!!

„Dokonanie płatności kartą płatniczą w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w posiadanie karty wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo kradzieży z włamaniem art. 279 § 1 KK”. Wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie- VI Wydział Karny Odwoławczy 2019-02-19 VI Ka 466/18 (numer2138637)

Autor: sierż. szt. Paweł Klimek

Powrót na górę strony