Aktualności

Gostynińscy policjanci kontrolują pustostany

Data publikacji 07.11.2022

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Dzielnicowi zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Kontrolują miejsca, w których koczują bezdomni, pustostany, prowizoryczne altany.

Osoby bezdomne często z udzielanej pomocy, wsparcia nie chcą korzystać. Często nie mają świadomości zagrożenia, jakie czeka ich, kiedy zostaną w swoich „koczowiskach". Taki stan rzeczy stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych ludzi. Statystyki wskazują, że pomimo podejmowanych przez wiele instytucji, w tym także przez policję, każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu.

Policjanci apelują, by nie być obojętnym na czyjąś krzywdę. Niskie temperatury stanowić mogą bowiem duże zagrożenie dla osób bezdomnych, samotnych.

Jeśli jesteś zaniepokojony sytuacją osoby bezdomnej, samotnej zadzwoń na numer 112 lub skontaktuj się z dzielnicowym.

Powrót na górę strony