Aktualności

Z ponad trzema promilami za kierownicą

Data publikacji 30.11.2022

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 36-letni mieszkaniec Gostynina, który został ujęty przez obywatela.

W miniony poniedziałek (28.11) dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że na skrzyżowaniu ulic: Wojska Polskiego i Romana Dmowskiego kierujący samochodem osobowym Audi 36-letni mieszkaniec Gostynina został zatrzymany przez 54 letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który poprzez zabranie kluczyków udaremnił mu dalszą jazdę.

Od ujętego mężczyzny był wyczuwalny alkohol. Dyżurny niezwłocznie w ten rejon wysłał policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

36-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca Audi usłyszał już zarzut, zachowanie jego oceni sąd.  

Obywatelska postawa mieszkańca powiatu gostynińskiego zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć tragedią.

Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

 

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

 

Powrót na górę strony