Aktualności

„Bezpieczne Ferie 2023” wspólnie z policjantami z gostynińskiej komendy oraz ratownikiem WOPR w Płocku

Data publikacji 26.01.2023

Wczoraj (25.01) tym razem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wspólnie z ratownikiem WOPR w Płocku przeprowadzili spotkania w szkołach podstawowych w Emilianowie, Zwoleniu i Solcu w ramach kolejnej edycji akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Poruszali najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem zimowego wypoczynkiem oraz zachęcali do wzięcia w udziale w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”.

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych na terenie powiatu gostynińskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie kontynuują szereg działań i spotkań mających na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikiem WOPR Płock mieli okazję spotkać się z uczniami z Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 r. w Emilianowie, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu oraz Szkoły Podstawowej  im. Wł. St. Reymonta w Solcu. Policjanci poruszali tematykę związaną z bezpiecznym korzystaniem ze stoków narciarskich oraz przypominali regulacje prawne  dotyczące tzw. „kuligów” organizowanych na drogach publicznych. Ponadto zachęcali wszystkich uczestników do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod hasłem „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji.

Ratownik z  WOPR w Płocku rozmawiał z młodzieżą o bezpieczeństwie na obszarach wodnych oraz ćwiczyli wspólnie z uczniami udzielanie pierwszej pomocy osobom, u których nastąpiło zatrzymanie oddechu i krążenia. Przestrzegali też przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz przybliżyli zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na zamarzniętych akwenach wodnych.

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

 

Powrót na górę strony