Aktualności

Dni otwarte w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie

Data publikacji 23.05.2023

W ramach akcji pod hasłem „Dni otwarte” drzwi Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie były szeroko otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Można było zobaczyć policyjny sprzęt, jakim dysponuje Policja. Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.

Dzisiaj (23.05.) w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie w ramach akcji „Dni otwarte” mieszkańcy Gostynina i powiatu mieli okazję zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystywany jest w codziennej służbie przez policjantów. Policjanci zaprezentowali m.in. broń, urządzenia służące do pomiaru prędkości i zawartości alkoholu w organizmie oraz indywidualne wyposażenie każdego policjanta do służby.

Na parkingu przed budynkiem komendy można było obejrzeć oraz wsiąść na dwa policyjne motocykle będące na wyposażeniu gostynińskiej komendy. Ogromne wrażenie na młodzieży zrobiło wyposażenie motocykli w video rejestratory, które podczas jazdy rejestrują wykroczenia w ruchu drogowym.

Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.

 

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

 

Powrót na górę strony