Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" z gostynińskimi policjantami

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” organizowanej przez Komendę Główną Policji, gostynińscy policjanci odwiedzają miejsca pobytu dzieci i młodzieży na koloniach, gdzie przypominają o przestrzeganiu zasad bezpiecznego wypoczynku podczas przerwy zimowej a w szczególności zasady związane z bezpiecznym korzystanie ze stoków narciarskich.

W przerwie zimowej chętnie wyjeżdżamy na odpoczynek w góry, gdzie aktywnie spędzamy czas uprawiając sporty zimowe. Podczas aktywności na śniegu czy lodzie  warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie ogranicza ryzyko wystąpienia tragicznego w skutkach wypadku. W tym okresie szczególnie dzieci i młodzież nie mogą zapominać o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz zasadach bezpieczeństwa.  

Dlatego, jak co roku, gostynińscy policjanci uczestniczą w  spotkaniach przypominając dzieciom i młodzieży o  zasadach bezpiecznego zachowania się min. na stoku czy lodowisku.

Na zakończenie spotkanie dzieci  w ramach konkursu plastycznego - filmowym „Śnieżny Dekalog” organizowanego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” namalowały prace plastyczne, które zostaną zgłoszone do udziału w konkursie.

Jeszcze raz dziękujemy, za tak aktywny udział w konkursie oraz życzymy wygranej.

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

 

Powrót na górę strony