Aktualności

„KIBICOMANIA IX” w Gostyninie

To już dziewiąta edycja działań profilaktycznych przygotowanych przez gostynińskich policjantów pn. „KIBICOMANIA - fair kibicowanie tak ważne jak granie”. Kibicomania to turniej piłki nożnej szóstoklasistów i młodszych roczników ze szkół podstawowych z terenu powiatu gostynińskiego. Inicjatorami i organizatorami rozgrywek byli Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie.

Turniej odbył się we wtorek (11.06) na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie. W rywalizacji wzięła udział rekordowa ilość uczniów z całego powiatu tj. Szkoły Podstawowej: nr 1, nr 3, nr 5 z Gostynina, szkoły z Emilianowa, Sierakówka, Szczawina Kościelnego, Lucienia, Teodorowa i Sokołowa.

Warunkiem przystąpienia do turnieju było zgłoszenie drużyny zawodników oraz grupy dopingującej, która zagrzewałaby swoich piłkarzy do walki o podium. Zgodnie z hasłem przewodnim rozgrywek kibice mieli przygotować oprawę muzyczną i choreograficzną przedstawiającą kulturalny doping.

Działanie zorganizowane przez policjantów z Gostynina oraz dyrekcję SP 3 miały na celu pokazanie młodym ludziom sportowej formy odreagowywania niepowodzeń. Drugim ważnym aspektem organizowanego turnieju było zachęcenie młodzieży do rozrywkowego i kulturalnego dopingu. Jak wiemy kibicowanie jest nieodłącznym elementem praktycznie każdej dziedziny sportowej. Aby spotkania na meczach przebiegały w sposób przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny, należy wyeliminować ze stadionów wulgaryzmy i chuligańskie wybryki.

Na turnieju można było spróbować sił w przejściu profilaktycznego toru przeszkód. Policjanci przy użyciu alkogogli i narkogogli, pomagali młodym ludziom, przekonać się jak negatywnie zmienia się ludzka percepcja pod wpływem alkoholu i narkotyków. Profilaktyczny tor przeszkód cieszył się sporym powodzeniem, a uczniowie którzy pokonali go z najlepszym czasem, zostali uhonorowani upominkami.

Spośród drużyn piłkarskich pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie. Nie mniejsze emocje toczyły się o zwycięstwo w turnieju kibiców. Jurorami byli wszyscy opiekunowie grup. Zwycięstwo w tegorocznej edycji „Kibicomanii” w kategorii dopingu Fair-Play kibiców, przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Emilianowie.

Na zakończenie turnieju, nagrody wręczali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie mł. insp. Robert Koper, Przewodniczący Rady Miasta Gostynina Krzysztof Klejna, Wójt Gminy Gostynin Renata Kędzierska, Sekretarz Gminy Szczawin Kościelny Zbigniew Filipiak, Dyrektor MOSIR Daniel Przybylski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Beata Wasiak- Grudzińska.

Wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody oraz słodkości. Fundatorami nagród dla uczestników turnieju byli: Burmistrz Miasta Gostynina, Wójt Gminy Szczawin Kościelny, Wójt Gminy Pacyna, Wójt Gminy Gostynin oraz Prezes Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Dariusz Kluge.

I jak mówili najmłodsi uczestnicy Kibicomanii- widzimy się za rok !

mł. asp. Paweł Klimek

Zdjęcia: Gostynin Info

 

 

Powrót na górę strony