Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 29.08.2017

W piątek – 25.08 br. policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Celem akcji było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie faktów przekraczania dozwolonej prędkości.

Podczas działań, policjanci skontrolowali 50 pojazdów, w 45 przypadkach stwierdzono przekroczenie dozwolonej prędkości, za co kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

Policyjne działania pn. Prędkość miały charakter międzynarodowy, brali w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Taktyka działań zakładała organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń.

Brawura, pośpiech, chęć zaimponowania innym lepszym samochodem, pokazania, że jest się lepszym kierowcą – to czynniki, które mają wpływ na przekraczanie dopuszczalnych prędkości. Policjanci ruchu drogowego ujawnili w 2016 roku 1 647 420 przypadków  naruszeń polegających na przekroczeniu prędkości. Dane te świadczą o tym, że wykroczenie to jest nagminne.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony