Aktualności

Podsumowanie działań „NURD”

Data publikacji 11.09.2017

W ubiegły piątek, na terenie działania KPP w Kozienicach policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem prowadzonych działań było przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, jak również pod lupą znaleźli się „niechronieni”.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 44 wykroczenia popełnione zarówno przez kierowców, pieszych jak i rowerzystów. Wykroczenia najczęściej popełniane przez pieszych, to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Wobec osób naruszających przepisy w ruchu drogowym mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki.

Apelujemy do wszystkich kierowców oraz pieszych o ostrożność na drogach, stosowanie się do znaków drogowych oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego. 

Przypominamy również o noszeniu odblasków poza terenem zabudowanym, coraz szybciej zapada zmrok – zadbajmy sami o swoje bezpieczeństwo na drodze.

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska  

Powrót na górę strony