Aktualności

Podsumowanie Działań "Pasy"

Data publikacji 18.09.2017

W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach prowadzili akcję pod nazwą "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

17 września br. policjanci z kozienickiej policji prowadzili mazowieckie działania pn. „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze kozienickiej drogówki skontrolowali 26 pojazdów i ujawnili 19 wykroczeń. W 9 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia kierowcy byli pouczani lub karani mandatami. Podczas działań „Pasy” funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

                   

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

 

Powrót na górę strony