Aktualności

Kozienickich przedszkolaków kręci bezpieczeństwo przez cały rok

Pod takim hasłem policjanci z kozienic przeprowadzili kolejne działania profilaktyczne dla przedszkolaków z gminy Kozienice. Tym razem milusińscy mogli w praktyce przypomnieć sobie i nauczyć się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To były niezapomniane lekcje, a zdobyta wiedza na pewno pozostanie w pamięci młodego pokolenia na długo.

Policjanci z Kozienic codziennie prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, czy też odpowiedniego zachowania podczas różnych zdarzeń. Kreowanie w młodym pokoleniu prawidłowych zasad jest dużą szansą na uniknięcie zagrożeń, które mogą się niejednokrotnie pojawić. W piątek funkcjonariusze spotkali się z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 4 i 5 w Kozienicach. Kolejne spotkania odbyły w tym tygodniu w PP nr 2 oraz w Świetlicy „Poranek” w Świerżach Górnych.   

Funkcjonariusze opowiadali dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach oraz uświadamiali małym mieszkańcom jak ważne jest, aby nosić przy odzieży elementy odblaskowe, poprawiające widoczność na drodze, pozwalające często uniknąć wypadku.

Dzieci ubrane w kamizelki i opaski odblaskowe wyruszyły na bezpieczną wycieczkę po Kozienicach. Uczyły się jak bezpiecznie przejść przez drogę i na jakim świetle. Niektóre grupy korzystały z miasteczka ruchu drogowego na terenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej Ogród Jordanowski. 

Funkcjonariusze przypominali jakie czynności należy wykonać zanim wkroczy się na jezdnię i którą stroną należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, gdzie można grać w piłkę i w których miejscach można jeździć na rowerze.

Zaznaczyli, że dzieci powinni zawsze jeździć na rowerze w kasku i z ochraniaczami, a przede wszystkim pod opieką rodziców. Opowiadali o zadaniach policji i utrwalili z dziećmi numery alarmowe: 112 i 997.

Na zakończenie, co było kolejną atrakcją dnia pełnego wrażeń, dzieci mogły oglądać radiowóz policyjny, wejść do środka i włączyć sygnał. 

 

 Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska
 

Powrót na górę strony