Aktualności

Działania „EDWARD” w Kozienicach

Data publikacji 22.09.2017

Kozieniccy policjanci włączyli się w europejską akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne -  najczęściej to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Kozieniccy policjanci ruchu drogowego, w ramach działań EDWARD  prowadzili – wzmożone działania kontrolne. Funkcjonariusze podczas akcji skontrolowali niemal 50 pojazdów. Zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu oraz za brak badań technicznych, 5 kierujących nie korzystało z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Wobec kierujących policjanci zastosowali pouczenia i grzywny w postaci mandatów karnych.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony