Aktualności

Podsumowanie działań „listopadowy weekend” w powiecie kozienickim

Data publikacji 14.11.2016

Od 10 do 13 listopada br. trwały działania pod nazwą „ Listopadowy weekend” na terenie powiatu kozienickiego policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Odnotowali 5 kolizji na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Od czwartku kozieniccy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas wydłużonego, listopadowego weekendu. Funkcjonariusze obecni byli na drogach, ulicach miasta i gmin naszego powiatu. W działaniach wzięło udział 150 policjantów. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierujący. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

 

Podczas działań pod nazwą „STOP – TRZEŹWOŚĆ” policjanci skontrolowali 274 kierujących.

 

W trakcie działań „PIRAT STOP” policjanci ujawnili 34 wykroczenia popełnione  przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wykonali 381 pomiarów prędkości z czego 29 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość i zostało ukaranych mandatami. Były też przypadki zatrzymania prawa jazdy za brawurową jazdę oraz przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony