Aktualności

Podsumowanie działań "Bezpieczne przejście"

Data publikacji 06.10.2017

Policjanci z kozienickiej drogówki podsumowali działania związane z bezpieczeństwem pieszych. Wzmożone kontrole przeprowadzone zostały w rejonach przejść dla pieszych, gdzie niestety dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

 

Policjanci  z kozienickiej drogówka po raz kolejny przeprowadzili działania mające zwiększyć bezpieczeństwo na  drogach powiatu kozienickiego. Policyjne patrole w ramach akcji „Bezpieczne przejście” sprawdzały zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci prowadzili również kontrole w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych. W czasie trwania akcji policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej na przejściu dla pieszych i doprowadziła do zdarzenia drogowego. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona przez karetkę do szpitala w Kozienicach. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kozienicach.

Mówiąc o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, należy podkreślić, że  warunki atmosferyczne mają kluczowe znaczenie bez względu na to, czy poruszamy się pojazdami, czy jesteśmy pieszymi. 

Wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić także styl naszej jazdy. Śliska nawierzchnia, mgła i wcześniej zapadający zmrok wymagają od nas większej koncentracji i zdrowego rozsądku.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony