Aktualności

„ZNICZ 2016” – podsumowanie policyjnej akcji

Data publikacji 03.11.2016

Od piątku policjanci Komedy Powiatowej Policji w Kozienicach prowadzili wzmożone działania na drogach miasta i powiatu. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów. Jednym z głównych ich zadań było zapewnienie przejazdu na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i powiatu czuwało w tym okresie prawie 200 funkcjonariuszy. Mundurowi byli obecni na drogach, a także w rejonie cmentarzy. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

 

Co roku, w tym okresie zauważalne jest zwiększone natężenie ruchu zmotoryzowanych i pieszych. Policjanci byli obecni w miejscach najbardziej zagrożonych i ich zaangażowanie w realizację powierzonych zadań sprawiło, że nie doszło do nadzwyczajnych zdarzeń.

 

Słowa uznania kierujemy w stronę kierowców, rowerzystów i pieszych, którzy pomimo wzmożonego ruchu zachowali spokój i rozsądek oraz bezpiecznie poruszali się po drogach i byli bardziej widoczni dzięki elementom odblaskowym.

 

 

mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony