Aktualności

Kierujący jeżdżą za szybko –policjanci podsumowali działania "prędkość"

Data publikacji 18.10.2017

W poniedziałek, 16 października policjanci kozienickiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 48 wykroczeń, polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierującego. 40 kierujących zostało ukaranych mandatami, a w 8 przypadkach policjanci zastosowali pouczenie.

Celem akcji jest wzrost bezpieczeństwa na drogach, poprzez surowe egzekwowanie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego - w tym przede wszystkim ograniczeń prędkości. Wykroczenie to jest bowiem jedną z głównych przyczyn najgroźniejszych zdarzeń drogowych.  W trakcie prowadzonych ogólnokrajowych działań kozieniccy  policjanci z 63 skontrolowanych  kierujących, ujawnili przekroczenia prędkości u ponad 75% z nich. Piraci drogowi zostali ukarani mandatami karnymi, a w szczególnych przypadkach zostali pouczeni. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

APEL POLICJI

Zwracamy się do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze, nieprzekraczanie dozwolonej prędkości, jazdę zgodnie z przepisami i zachowanie trzeźwości. Pokonując duże odcinki drogi warto zatrzymać się na odpoczynek. Pieszym zaś przypomina, że noszenie  elementów odblaskowe na ubraniu zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

 

Autor. mł. asp. Ilona Tarczyńska 

Powrót na górę strony