Aktualności

Kręci nas Bezpieczeństwo – Czy kierowców też?

Data publikacji 19.10.2017

Kwaśne cytryny, słodkie jabłka i jeszcze słodsze uśmiechy dzieci! Tak w wielkim skrócie można opisać akcję prewencyjną „Jabłko-cytryna”, zorganizowaną w miniony poniedziałek przez Gminę Garbatka-Letnisko, wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Gniewoszowie oraz dziećmi z PSP w Garbatce-Letnisko.

Dzień dobry! Komisariat Policji w Gniewoszowie, kontrola drogowa! Akcja Jabłko-cytryna!

Oto co usłyszeli kierowcy z ust funkcjonariusza Policji, zatrzymywani do kontroli drogowej na ul. H. Lewandowicz w Garbatce-Letnisko. Uczestnicy ruchu, którzy nie popełnili wykroczenia, w nagrodę otrzymywali od naszych najmłodszych jabłka. Natomiast Ci, którzy tego dnia naruszyli przepisy ruchu drogowego, zamiast mandatu dostawali cytrynę. Dodatkową nagrodą dla przykładnych kierowców, były kamizelki odblaskowe z logiem Gminy Garbatka-Letnisko.

Głównym celem akcji prewencyjnej, było zwrócenie szczególnej uwagi kierowców, na konieczność bezpiecznego zachowania na drodze, wszystkich uczestników ruchu drogowego. Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i dzieci był fakt, iż rozdano więcej jabłek niż cytryn. A Ci kierowcy, którzy zostali zmuszeni do zjedzenia kwaśnego owocu, robili to z uśmiechem. Komentując, że porady wzięli do serca, a życzyliby sobie samych takich kontroli drogowych.

Nasi najmłodsi za swój nieoceniony wkład w akcję, oprócz dobrej zabawy i nauki o ruchu drogowym, otrzymali słodkie cukierki.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie szkół, trudne warunki armosferyczne, mgła oraz szybciej zapadający zmrok ograniczają widoczność. Do wszystkich pieszych oraz rowerzystów zwracamy się z prośbą o noszenie elementów odblaskowych, które w trudnych warunkach pogodowych sprawiają , że jesteśmy widoczni na drodze.

Powrót na górę strony