Aktualności

Tydzień bezpieczeństwa pieszych z wykorzystaniem mobilnego busa profilaktycznego

Data publikacji 26.10.2016

Przez cały ubiegły tydzień policjanci z Kozienic oraz z Komisariatu Policji w Grabowie i w Gniewoszowie prowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego „B&N" czyli B jak Bezpieczny N jak Niechroniony. Odwiedzili dzieci z Zajezierza, Sieciechowa, Magnuszewa, Głowaczowa, Wólki Tyrzyńskiej, Piotrkowic, Nowej Wsi oraz Ryczywołu. W spotkaniach uczestniczyło1030 dzieci.

Lekcje były nietypowe. Każdy z uczniów mógł na chwilę wcielić się w rolę kierowcy, kierując autochodzikiem, inne dzieci uczyły się jak prawidłowo poruszać się na drodze, jak również bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych. Starsze klasy mogły poćwiczyć swoje umiejętności jazdy rowerem przed zbliżającymi się egzaminami na kartę rowerową.

 

W trakcie ćwiczeń poprzez elementy zabawy uczniowie mogli utrwalićswoją wiedzę i znajomość przepisów ruchu drogowego. Profilaktyka prowadzona poprzez zabawę jest bardzo dobrze przyjmowana przez dzieci i pozostawia w ich pamięci długotrwały ślad.

 

Hasło akcji „Kierowco nie polujemy  na zebrach” było skierowane przez dzieci do wszystkich kierowców, którzy powinni zwrócić szczególną uwagę przed dojeżdżaniem do przejść dla pieszych szczególnie w rejonie szkół. Wszystkie dzieci już wiedzą, że każdy musi dbać o własne bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza jesienną pora kiedy szybciej robi się ciemno dlatego dzieci noszą odblaski i wszystkim też doradzają  mały element odblaskowy – może uratować każdemu życie.

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony