Aktualności

Już ponad tysiąc zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kozienickim

Data publikacji 20.11.2017

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach odebrała już ponad tysiąc zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłoszenia dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowego parkowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września ubiegłego roku. Dzięki programowi MSWiA można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo obecnie podczas nanoszenia zagrożenia możliwe jest, m.in. wprowadzanie krótkiego opisu.

Od początku funkcjonowania nowego narzędzia, jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali już 1004 zgłoszenia dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

- Liczba zgłoszeń, które otrzymaliśmy za pośrednictwem mapy jasno wskazuje, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla naszych mieszkańców bardzo ważne, a wobec brawury i nieprzestrzegania przepisów z zakresu ruchu drogowego coraz więcej osób mówi stanowcze NIE. Do chwili obecnej za pośrednictwem KMZB napłynęło 607 zgłoszeń, które dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości z czego policjanci potwierdzili 502 zgłoszenia, 133 zgłoszenia dotyczyły spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, natomiast 78 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest cały czas usprawniana. Teraz do zgłoszenia można dodać komentarz (do 500 znaków) uściślający zgłoszenie.
Zidentyfikowanie zgłaszanego problemu ułatwi też nowa funkcjonalność mapy, czyli dodawanie zdjęć. Zgłaszający zagrożenie może teraz dodać trzy pliki o łącznej "wadze" do 5 MB.
Zapewniamy, że wszystkie zgłoszone za pośrednictwem KMZB zagrożenia są rzetelnie sprawdzane – w zależności od charakteru zgłoszenia zajmują się tym patrole, dzielnicowi, czy drogówka, ale także policjanci z pionu kryminalnego.

 

Pamiętajmy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony