Aktualności

Areszt za pobicie. Mężczyzna w pijackim amoku pobił sąsiada

Data publikacji 22.09.2016

Kozieniccy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu kozienickiego podejrzanego o brutalne pobicie 65 latka, który w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu dyżurny policji w Kozienicach otrzymał zgłoszenie ze szpitala, że w jednej z miejscowości w powiecie kozienickim medycy udzielają pomocy mężczyźnie, który mógł zostać pobity.  Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechał policyjny patrol. Załoga karetki pogotowia zabrała poszkodowanego mężczyznę do szpitala w Kozienicach.  

Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że mężczyzna przez kilkadziesiąt minut był wielokrotnie uderzany i kopał po całym ciele przez sąsiada, który następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Został szybko zatrzymany przez policjantów. Był pod wpływem alkoholu.  65-latek w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. Podejrzany usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. 36-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony