Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Kozienicach

Data publikacji 21.09.2016

Wczoraj z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka policjantki z Kozienic odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego zs. w PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach oraz z Publicznego Przedszkola nr 3 w Kozienicach.

Podczas spotkania przekazały dzieciom informacje na temat bezpiecznych zachowań na drodze, placu zabaw, podwórku i w domu. Dzieci z uwagą i entuzjazmem słuchały rad policjantek. Wyjaśniały dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i w jaki sposób przechodzić przez jezdnię. Funkcjonariuszki przypominały także jak ważne jest jeżdżenie w foteliku samochodowym oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się również jak prawidłowo zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym czworonogiem. Dzieci zadawały dużo pytań dotyczących pracy policjanta i z ogromnym zainteresowaniem słuchały o codziennej ich służbie.

Na koniec spotkania dzieciom wręczono elementy odblaskowe, wyjaśniając im, że będą lepiej widoczne na drodze po zmroku co przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa.

 

mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony