Aktualności

Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” na terenie powiatu kozienickiego

Data publikacji 28.11.2017

25 listopada 2017 roku policjanci na Mazowszu, w tym również w powiecie kozienickim prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki” mające na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Funkcjonariusze podczas działań sprawdzali, czy kierujący nie wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Podczas całego dnia policjanci na terenie powiatu kozienickiego dokonali 142 kontrole stanu trzeźwości, jeden kierujący przebadany został narkotesterem –badanie na zawartość środków odurzających dało wyniki negatywny. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali jednego niechronionego uczestnika ruchu drogowego, który kierował rowerem po użyciu alkoholu. W tym czasie nie odnotowano zdarzeń drogowych.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112 lub 997.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony