Aktualności

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 19.10.2016

W dniu 18 października 2016r. na terenie podległym KPP w Kozienicach policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Celem działań było przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

W działaniach wzięło udział 9 funkcjonariuszy, którzy szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

 

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawniali wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców jak i pieszych. Piesi powinni pamiętać że, tak samo jak kierujących obowiązują ich przepisy ruchu drogowego. Wielu nieszczęśliwych zdarzeń można by uniknąć, gdyby wszyscy piesi stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Kierującym również przypominamy, że "pasy to nie linia mety" i tam przede wszystkim należy zachowywać szczególną ostrożność.

 

Podczas działań policjanci stwierdzili 18 wykroczeń popełnionych przez kierujących autem, w przypadku pieszych funkcjonariusze odnotowali 9 wykroczeń popełnionych przez pieszych polegających na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym oraz niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

 

 

Apelujemy do wszystkich kierowców oraz pieszych o ostrożność na drogach, stosowanie się do znaków drogowych oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony