Aktualności

Działania TRUCK & BUS

Data publikacji 11.10.2016

W środę 12 października przez cały dzień policjanci kozienickiej drogówki prowadzić będą działania Truck & Bus. Działania mają charakter ogólnopolski.

Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na przekraczanie dozwolonej prędkości, stan techniczny pojazdów oraz zapisy tachografów. Kontrolami zostaną objęci głównie kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w transporcie drogowym świadczącym usługi w zakresie, przewozu osób i rzeczy. Eliminowanie z ruchu pojazdów nie spełniających wymogów dotyczących stanu technicznego.  Zminimalizowanie liczby kierujących nie przestrzegających ustawy o czasie pracy kierowców.

 

 

Podsumowanie działań TRUCK & BUS

 

W działniach Truck & Bus brało udział 12 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kozienicach . Podczas działń policjanci skontrolowali 38 pojadzów w tym 2 autobusy i 28 pojazdów ciężarowych.  Nałożyli 25 mandatów karnych  oraz zastosowali 7 pouczeń, ponadto zatrzymali 1 prawo jazdy i 4 dowody rejestracyjne za naruszenia związane ze stanem technicznym pojazdów, 1 pojazd nie został dopuszczony do ruchu. Działania takie będą prowadzone cyklicznie celem wyeliminowania pojazdów niesprawnych  z ruchu.

 

 

 mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony