Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "NURD"

Data publikacji 12.12.2017

W piątek 08.12.2017 r. w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie powiatu kozienickiego zostały przeprowadzone działania „NURD”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi nałożyli 3 mandaty na osoby piesze.

W działaniach brało udział łącznie 23 kozienickich policjantów. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi  oraz 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci nałożyli 3 mandaty karne oraz 2 pouczenia na osoby piesze. Wykroczenia przez nich popełnione polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i brak elementu odblaskowego.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony