Aktualności

Działania "NURD" - podsumowanie

Data publikacji 16.01.2018

Kozieniccy policjanci podsumowali prowadzone wczoraj działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" (NURD). Pomimo apeli o ostrożność i zapowiadanych działań, nie zabrakło nieostrożnych osób. Policjanci ukarali mandatami 8 pieszych. Główne przewinienie to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Nieprzestrzeganie przepisów przez pieszych naraża na niebezpieczeństwo nie tylko tzw. niechronionego uczestnika ruchu drogowego ale także kierujących. Nagłe wtargnięcie pieszego na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wymusza często na kierujących konieczność wykonania gwałtownego hamowania lub innego niebezpiecznego manewru. Wielu kierowców skarży się na niefrasobliwe zachowanie pieszych. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobowiązany do przestrzegania przepisów i troski o bezpieczeństwo.

Wczorajsza akcja rozpoczęła się o 6.00 i była realizowana na terenie całego kraju. Działania realizowane są systematycznie.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony