Aktualności

Policjant z KWP zs. w Radomiu w czasie wolnym od pracy zatrzymał nietrzeźwego kierującego na terenie powiatu kozienickiego

Data publikacji 05.03.2018

Policjant z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu będąc po służbie w trakcie rodzinnego wyjazdu zatrzymał nietrzeźwego kierującego na terenie gminy Grabów nad Pilicą. Tor jazdy kierowcy skodą zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Policjant nie pozwolił mu dalej już jechać, przekazując go policjantom z kozienickiej komendy. Kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek po południu policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w czasie wolnym od pracy jadąc ze swoją rodziną do Warszawy, na terenie gminy Grabów nad Pilicą zauważył samochód osobowy marki Skoda Octavia, którego kierujący wykonywał dziwne manewry. To zjeżdżał do krawędzi jezdni, to znów powracał na środek pasa. Czujny funkcjonariusz dokonał obywatelskiego zatrzymania. Jak się okazało mężczyzna ledwo trzymał się na nogach i był pijany. Wtedy funkcjonariusz powiadomili dyżurnego kozienickiej Policji.

Policjant nie pozwolił już odjechać nietrzeźwemu kierowcy. Po przyjeździe patrolu mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. To wykazało, że 69-latek ma w organizmie ponad 2 promile. Mężczyzna podczas kontroli miał prawo jazdy stwierdzające uprawnienia do kierowania  niemal na wszystkie kategorie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązką finansową.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony