Aktualności

Spotkanie z Mikołajem na drodze w Wysokim Kole

Data publikacji 07.12.2016

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie wraz z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. W działaniach brał udział również Mikołaj.

Całość przedsięwzięcia odbyła się na drodze wojewódzkiej 738 w miejscowości Wysokie Koło. Podczas działań policjanci zatrzymywali kierujących pojazdami, dokonywali badania stanu trzeźwości oraz sprawdzali stan techniczny pojazdów. Każdy kierowca otrzymał od Świętego Mikołaja rózgę – jako przestrogę w odniesieniu do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz słodki upominek od dzieci.  

Akcja cieszyła się dużym zainteresowanie kierowców jak i mieszkańców. Dzieci podczas działań zwracały kierującym uwagę na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, ograniczenie prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie nie tylko ich placówki, ale też każdej innej szkoły.

Podczas działań wspólnie z policjantami promowali bezpieczne zachowanie się na drodze oraz używanie elementów odblaskowych przez pieszych.

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony