Aktualności

Podsumowanie działań „NURD”

Data publikacji 10.04.2018

Wczoraj (09.04.br.) kozieniccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem działań jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawniali 5 wykroczenia popełnione przez kierujących wobec pieszych, 3 wykroczenia popełnione przez rowerzystów i 9 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Wobec osób niestosujących się do przepisów ruchu drogowego policjanci stosowali pouczenia, mandaty karne oraz wnioski do sądu.

Przypominamy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Dla kozienickich policjantów jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo pieszych, dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne.

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony