Mój rower – moje życie - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Mój rower – moje życie

Dziś kozieniccy policjanci zainaugurowali działania „Mój rower – moje życie”. Z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Stanisławicach przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach rowerem. Natomiast w praktyce pod okiem policjantów odbył się rajd rowerowy a na zakończenie konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Funkcjonariusze z Komendy  Powiatowej Policji w Kozienicach wspólnie z  uczniami ze szkoły Podstawowej w Stanisławicach zainaugurowali kampanię „Mój rower – moje życie. To właśnie do tej szkoły codziennie dojeżdża najwięcej dzieci środkiem transportu, jakim jest – rower. Spotkanie rozpoczęło się, przygotowaniem uczniów do wyprawy  rowerowej po najbliższej miejscowości. Na czele kolumny asp. Tomasz Mazur wspólnie z dyrektorem szkoły Markiem Kucharskim promowali bezpieczne zachowanie na drodze. Funkcjonariusze ruchu drogowego zabezpieczyli cały przejazd dzieci. Miłym zaskoczeniem dla uczestników rajdu była możliwość spotkania się z dzielnicowymi, którzy przywitali rowerzystów przy boisku sportowym, gdzie zaplanowany był odpoczynek. Tam policjanci przekazali wiedzę na temat prawidłowego wyposażenia roweru, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ogólnych zasad bezpiecznego rowerzysty.

 

Wiosenna pogoda, która sprzyjała rowerzystą dała możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a także pozwoliła na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w prawidłowym poruszaniu się rowerem na drodze. Kulminacyjnym momentem spotkania było przeprowadzenie przez policjanta WRD  asp. Dariusza Dróżdża  konkursu na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Uczniowie chętnie zgłaszali się do odpowiedzi a za co otrzymywały atrakcyjne upominki, które przydadzą się w wyprawach rowerowych.

 

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i życzeniami, aby nowo rozpoczęty sezon rowerowy dał wiele radości i był bezpieczny podczas wypraw rowerowych.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.82 MB)

Powrót na górę strony