Aktualności

12.12.2016r. Krajowe działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 11.12.2016

W poniedziałek 12 grudnia br. kozieniccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pn. „Alkohol i Narkotyki”. Będą one trwały od godz. 6:00 w poniedziałek, do godz. 6:00 we wtorek. Takie działania będą prowadzone na terenie całego kraju.

Policjanci będą wyposażeni w urządzenia AlcoBlow, bezustnikowe alkomaty, które służą do szybkiego przeprowadzenia kontrolnych pomiarów na obecność alkoholu. Badanie tym urządzeniem trwa bardzo krótko, dlatego policjanci poddadzą sprawdzeniu większą liczbę kierowców. W przypadku podejrzenia kierowania pod wpływem środków odurzających policjanci przeprowadzą badanie na obecność środków odurzających w organizmie.

Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości 5 tys. zł. 

 

Autor:  mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony