Aktualności

Zabezpiecz się przed kradzieżą

Data publikacji 12.12.2016

W ostatnim czasie na terenie powiatu kozienickiego doszło do kilku włamań do mieszkań. Łupem złodziei padały pieniądze oraz inne kosztowności. W tym przedświątecznym czasie, często każdy z nas jest zabiegany i ma coś jeszcze do zrobienia czy kupienia nie zapominajmy zabezpieczyć swoich mieszkań, a gdy gdzieś wyjeżdżamy na dłużej poprośmy o pomoc sąsiada. Nie wpuszczajmy do mieszkań obcych osób.

Sprawcy kradzieży posługują się wieloma metodami, by dostać się do czyjegoś mieszkania czy domu. Podają się za akwizytorów, listonoszy, pracowników administracji budynku. Bywają jednak sytuacje, kiedy to sam właściciel domu ułatwia przestępcom zadanie – nie zamykając drzwi.

Pamiętaj:     

- Nie wpuszczaj na klatkę schodową nieznajomych.                              

 - Będąc w domu, lub wychodząc na chwilę – zamykaj drzwi i okna.

-  Nie wpuszczaj do domu nikogo obcego – szczególnie gdy jesteś sam.

-  Nie przechowuj w domu znacznych kwot pieniędzy, gdyż możesz stracić dorobek swojego       życia.

-  Nie opowiadaj innym o swoich zasobach czy oszczędnościach – nie wiadomo do kogo ta informacja dotrze.

- Gdy wyjeżdżasz na kilka dni poproś sąsiada, aby przypilnował twojego mieszkania.

-  Kiedy na Twojej ulicy lub wiosce pojawia się ktoś obcy, kto zachowuje się podejrzanie – powiadom dzielnicowego lub zadzwoń pod numer alarmowy 997 i przekaż informację.

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami, przypominamy, że złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są coraz bardziej bezwzględni.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony