Aktualności

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 16.05.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 27-letni sprawca, który w poniedziałek około godz. 4:30 doprowadził do śmiertelnego potrącenia rowerzysty i uciekł z miejsca zdarzenia. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 730 w miejscowości Czerwonka gmina Grabów nad Pilicą. Śledczy zaledwie po kilku godzinach odnaleźli rozbite auto i zatrzymali podejrzanego o wypadek mężczyznę. Grozi mu za to nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około godz. 4.30 w miejscowości Czerwonka na drodze wojewódzkiej 730 gmina Grabów nad Pilicą. Policjanci zostali wezwani do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Kierujący nieustalonym samochodem potrącił ze skutkiem śmiertelnym 56-letniego rowerzystę i odjechał z miejsca wypadku.

Od razu policjanci wkroczyli do akcji i rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy oraz samochodu. Ogromna determinacja i zaangażowanie wszystkich policjantów biorących udział w poszukiwaniach doprowadziły do zatrzymania 27-letniego mężczyzny z powiatu zwoleńskiego, podejrzanego o ten wypadek.  Zaledwie po kilku godzinach od zdarzenia był już w rękach policjantów. A schowany w garażu uszkodzony samochód zabezpieczony.

Jak ustalili śledczy, po spowodowaniu wypadku, chcąc uniknąć odpowiedzialności, oddalił się z miejsca zdarzenia i uciekł na swoją posesję ukrywając pojazd w garażu. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do12 lat.  Na wniosek śledczych decyzją sądu dziś 27-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kozienicka Policja Apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy zwłaszcza w nocy na terenie nieoświetlonym i niezabudowanym. Pamiętajmy, że tymi drogami poruszają się również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści. Pieszym, zaś przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, które mogą uchronić nas przed nieszczęściem na drodze.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony