Aktualności

Wspólne kontrole kolonii harcerskich

Data publikacji 27.06.2018

Wczoraj (26.06.2018 r.) w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce Letnisko odbyło się spotkanie edukacyjne z harcerzami ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, którzy przebywają na kolonii harcerskiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach we współpracy z sanepidem oraz strażakiem. Działania związane były z zapewnieniem niezbędnego poziomu bezpieczeństwa podczas organizacji obozów i kolonii harcerskich.

Przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach dokonali, kontroli sanitarnej bazy noclegowej oraz warunków, w jakich przebywają uczestnicy kolonii. Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach sprawdził zabezpieczenia przeciwpożarowe, jak również udzielił instruktażu dotyczącego ewakuacji z budynku podczas np. pożaru lub innego niebezpieczeństwa. W czasie wizyty służb została sprawdzona łączność pomiędzy kierownikiem kolonii a dyżurnymi jednostek Policji i Straży Pożarnej.


Realizując działania w ramach akcji pn. „Bezpieczne Wakacje 2018” asp. Tomasz Mazur przeprowadził pogadankę edukacyjną dotyczącą bezpiecznego zachowania nad wodą, podczas zabaw, w ruchu drogowym, podczas korzystania z Internetu oraz przypominał o niebezpieczeństwie zażywania środków odurzających, oraz innych substancji psychoaktywnych. Był to doskonały czas, żeby przypomnieć dzieciom i młodzieży jak należy zachowywać się podczas pobytu na zorganizowanym wypoczynku. Funkcjonariusze przypomnieli także, numery telefonów alarmowych do poszczególnych służb ratunkowych.


Nie zabrakło także ostrzeżeń i przykładów z życia wziętych, na temat wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu, korzystania z tzw. dzikich kąpielisk, czy też niebezpiecznych skoków do wody. Uczestnikom przekazano elementy odblaskowe oraz tzw. karty pierwszej pomocy, a także informatory dotyczące kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Na terenie powiatu kozienickiego zgłoszone są trzy obozy harcerskie, które objęte są szczególnym nadzorem w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom, w ramach nadzoru służb MSWiA.

Autor. m. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony