Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego w Garbatce Dziewiątce

Data publikacji 16.08.2018

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 14 sierpnia br. przed godziną 21:00 w miejscowości Garbatka Dziewiątka. 54-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego został potrącony przez pojazd marki Peugeot 407, którym kierował 22-latek mieszkaniec powiatu siedleckiego. Kierujący był trzeźwy. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia 22-letni kierujący pojazdem Peugeot 407, jechał od strony miejscowości Bąkowiec w kierunku miejscowości Garbatka Długa. W miejscowości Garbatka Dziewiątka doszło do potrącenia pieszego.

Pomimo podjętej reanimacji pieszy zmarł. Prokurator obecny na miejscu zdarzenia zarządził sekcję zwłok mężczyzny.

Kierujący peugeotem był trzeźwy. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratury, celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

 

Po raz kolejny Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Podczas poruszania się na obszarze zabudowanym pamiętajmy o stosowaniu się do ograniczenia prędkości do 50 km/h. Jazda z odpowiednią prędkością pozwala na szybką reakcję w różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Pieszym zaś przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych, mimo że nie są obowiązkowe w terenie zabudowanym, zwiększają nasze bezpieczeństwo.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

 

Powrót na górę strony